Masaż jako ważny element gry wstępnej

erotyczny masaż

Gra wstępna pobudza zmysły i zachęca kochanków do poznawania swoich ciał. Pomaga się zrelaksować i zatracić w przyjemności. W poniższym wpisie przedstawiamy zalety masażu erotycznego, który warto potraktować jako element gry wstępnej.

Dlaczego warto wykonać masaż erotyczny w trakcie gry wstępnej?

Masaż erotyczny pozwala się odprężyć i skupić na wspólnie przeżywanej chwili. Idealnie nadaje się do gry wstępnej, ponieważ można z jego pomocą podkręcić atmosferę w sypialni i nacieszyć się intymnością między kochankami. Warto zadbać o odpowiednią oprawę spotkania, przygaszając światło i ustawiając w pomieszczeniu przyjemną temperaturę. W tle można puścić przyjemną, relaksującą muzykę.

Przystępując do masażu, należy pamiętać o tym, że jego główną zasadą jest brak pośpiechu. Ciesz się ciałem partnera lub partnerki, odkrywaj je centymetr po centymetrze i zwracaj uwagę na to, jaki efekt wywołują Twoje ruchy. Masaż pozwala skupić się na przyjemności bliskiej osoby. Warto zacząć masaż od pleców, karku i ramion, a następnie powoli przechodzić do kolejnych miejsc. Masaż całego ciała sprawi, że masowana osoba zrelaksuje się i pokocha dotyk Twoich dłoni. Jeśli zapragniecie przejść dalej, możesz przejść do pieszczot stref erogennych. Takie stopniowanie przyjemności doprowadzi Was na skraj rozkoszy.

Jakich kosmetyków można użyć do masażu erotycznego?

Do wykonania masażu niezbędne są kosmetyki, które zapewnią poślizg. Możesz wybierać spośród wielu propozycji: żeli, olejków, balsamów i świec. Kosmetyki do masażu pięknie pachną (np. owocami, czekoladą, wanilią), a niektóre z nich zawierają feromony, afrodyzjaki lub olejki eteryczne. Dodatkowo mogą mieć właściwości rozgrzewające lub chłodzące, co zapewni niesamowite doznania. Kosmetyki erotyczne do masażu powinny być łatwe do zmycia i przebadane dermatologicznie.

W masażu erotycznym sprawdzą się szczególnie produkty przeznaczone zarówno do masażu całego ciała, jak i seksu penetracyjnego i oralnego – warto sprawdzić, czy wybrany produkt można stosować w okolicy miejsc intymnych. Jeśli w trakcie zabawy chcesz wykorzystać prezerwatywy lub zabawki erotyczne, zwróć uwagę na skład produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies. Akceptując to wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zamówień.