Jakie akcesoria stosuje się w BDSM?

akcesoria BDSM

Miłośnicy BDSM znajdują wiele przyjemności w odgrywaniu ról osoby dominującej i uległej. Podkreślanie kontrastu między poczuciem władzy a bezradnością i posłuszeństwem, jest możliwe dzięki wielu różnym gadżetom i akcesoriom, które służą wzmacnianiu doznań – zarówno bólu, jak i rozkoszy. Sprawdź, jakie zabawki pozwolą dodać pikanterii Twoim sesjom z dominą lub masterem.

Na czym polega BDSM?

BDSM to skrót, który powstał z czterech angielskich słów: bondage, discipline, domination i submission (związanie, dyscyplina, dominacja, uległość). Oznacza nie tyle sam akt seksualny, co jego otoczkę w postaci specyficznej atmosfery, wynikającej z przyjęcia przez kochanków określonych ról. Jedna osoba przejmuje kontrolę nad przebiegiem spotkania, podczas gdy druga musi  dostosować się i okazać uległość. To strona dominująca określa, czego oczekuje od uległego partnera – może go związać, ukarać za nieposłuszeństwo, a także zmusić do wykonywania różnego rodzaju zadań.

Akcesoria przeznaczone dla fanów BDSM pozwalają spełnić fantazje o całkowitym podporządkowaniu sobie drugiej osoby oraz skupieniu się na swoich potrzebach i zachciankach. Jednocześnie tego typu rekwizyty pomagają osobie uległej wczuć się w swoją rolę i czerpać z niej prawdziwą satysfakcję. Niektóre akcesoria BDSM mogą wydawać się mocno kontrowersyjne, jednak należy pamiętać, że zarówno korzystanie z nich, jak i udział w samej zabawie, są zawsze dobrowolne, a uczestnicy mają na uwadze bezpieczeństwo drugiej osoby.

Jakie są główne kategorie akcesoriów BDSM?

Duży wybór akcesoriów BDSM pozwala dobrać rekwizyty, które będą odpowiadać partnerom pod względem tego, w jakie role chcą się wcielić, ale też zakresu cenowego, jak i designu oraz wykorzystanych materiałów. Oprócz popularnych akcesoriów BDSM skórzanych, skóropodobnych i lateksowych, warto wymienić również rekwizyty wykonane z delikatnych koronek i zdobionych tkanin. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy zależy mu na wysublimowanej grze z kochankiem, czy lubi ostrzejszą zabawę.

W zabawach BDSM najczęściej wykorzystywane są następujące akcesoria:

  • maski – pozwalają zarówno na odgrywanie rozmaitych ról, jak i zasłonięcie oczu lub całej twarzy, co wzmacnia poczucie niepewności i wyostrza zmysły,
  • bicze, pejcze, packi – służą do zadawania bólu o różnej intensywności, ale już sama groźba ich użycia wywołuje przyjemne ciarki podniecenia. Można również za ich pomocą delikatnie głaskać i pieścić ciało kochanka,
  • kajdanki, uprzęże, sznury, obroże – związanie osoby uległej pozwala zmusić ją do posłuszeństwa oraz przybrania pozycji, na których zależy osobie dominującej,
  • kneble – można wykorzystać je do uciszenia kochanka,
  • huśtawki erotyczne – otwierają przed parą świat nowych, ekscytujących pozycji seksualnych.

 

Strona korzysta z plików cookies. Akceptując to wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zamówień.