Jak dbać o odpowiednie nawilżenie w trakcie stosunku?

lubrykant

W trakcie stosunku warto zadbać o nawilżenie nie tylko dla większej przyjemności, ale też bezpieczeństwa. W przypadku, gdy nawilżenie okolic intymnych jest niewystarczające, seks staje się mniej satysfakcjonujący i może dojść do podrażnień i otarć, a nawet infekcji. Co zrobić, aby nawilżenie było zawsze na odpowiednim poziomie?

Na co zwrócić uwagę, jeśli nawilżenie pochwy jest niewystarczające?

Problemy z nawilżeniem pochwy podczas stosunku mogą mieć różne przyczyny. Ilość śluzu zależy np. od dnia cyklu, ale może mieć też związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy przyjmowanymi lekami. Zdarza się również, że kobieta po prostu produkuje mało wydzieliny. Warto w takim przypadku zadbać o dobry lubrykant oraz przedłużyć grę wstępną. Środek nawilżający przyda się również wtedy, gdy para chce korzystać z gadżetów erotycznych, takich jak wibratory, masażery łechtaczki czy nakładki na penisa.

Dostępnych jest wiele lubrykantów, które odpowiadają rozmaitym potrzebom. Można wybierać spośród lubrykantów na bazie wody lub silikonu. Te pierwsze nadają się do użytku z gadżetami wykonanymi z silikonu, ponieważ nie uszkadzają jego struktury. Dla osób, które chcą zwiększyć doznania, przeznaczone są lubrykanty rozgrzewające, chłodzące, a także takie o różnych smakach, które doskonale sprawdzą się podczas seksu oralnego.

Nawilżenie podczas seksu analnego

Odpowiednie nawilżenie podczas seksu analnego odgrywa kluczową rolę. Specjalne lubrykanty nie tylko zapewniają poślizg i są bardzo trwałe, ale też tworzą ochronną powłoczkę na skórze, dzięki czemu jest ona zabezpieczona przed otarciami. Mogą mieć też dodatkowe właściwości, takie jak znieczulenie posmarowanego miejsca czy działanie rozluźniające mięśnie. Tego typu lubrykanty przydadzą się również osobom, które chcą spróbować fistingu lub zabaw BDSM.

Bez względu na to, jakiego lubrykantu szukamy, warto sięgać po produkty przebadane dermatologicznie, oferowane przez renomowanych producentów. Dobry lubrykant powinien być neutralny dla skóry, a także łatwy do zmycia i niepozostawiający plam.

 

Strona korzysta z plików cookies. Akceptując to wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zamówień.